niedziela, 12 maja 2013

Dziewczyna w czerwonej pelerynie

Większość osób zna bajkę o czerwonym kapturku. Historia małej dziewczynki, która spotyka złego wilka, później wilk zjada babcię. A co jeśli zamiast wilka był wilkołak?

Główną bohaterką książki jest Valerie - młoda i piękna, a zarazem buntownicza dziewczyna mieszkająca w małej wiosce wraz z matką, ojcem i siostrą. Spokój w wiosce zostaje zakłócony przez wilkołaka, który zabija Lucy - siostrę Valerie. W zmaganiu się w trudnych chwilach po utracie siostry pomagają Valerie Peter - drwal, uważany za wyrzutka oraz Henry - chłopak z którym zaręczyli ją rodzice. Od pokoleń gniew Wilka łagodzono ofiarą, jednak teraz nikt nie jest bezpieczny. Do wsi przybywa doświadczony pogromca wilkołaków, przekazuje mieszkańcom niepokojącą wieść, mianowicie bestia żyje wśród nich. Valerie dowiaduje się, że potrafi zrozumieć mowę Wilka, musi poddać się jego woli zanim przeminie krwawy księżyc. W przeciwnym razie wszyscy jej najbliżsi zginą. Czy Valerie uda się pokonać wilka? Co na to powie pogromca wilkołaków? Dowiecie się tego czytając tą książkę.
Sarah Blakley- Cartwright stworzyła cudowne dzieło w kategorii paranormal-romance. Do przeczytania tej książki zachęciła mnie okładka. Moim zdanie jest to książka na dobry poziomie dla osób, które lubią książki z odrobiną dreszczyku.


1 komentarz:

  1. "Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie" to niezwykle fascynująca książka. Czytałam ją z zapartym tchem. Jednak według mnie powinna mieć troszkę inne zakończenie. :)

    OdpowiedzUsuń