niedziela, 17 lutego 2013

Harry Potter


Harry Potter i kamień filozoficzny jest pierwszą częścią siedmiotomowego cyklu, opowiadającego o przygodach młodego czarodzieja Harrego Pottera. Autorką powieści jest J. K. Rowling, angielska pisarka, nauczycielka literatury, która stworzyła jedną z najbardziej poczytnych i fascynujących książek dla młodzieży.
Powieść porusza problem uniwersalny. Opowiada o tym, że nawet mała, na pierwszy rzut oka niepozorna istota, może wpłynąć na losy świata i walczyć ze złem. Bohaterem jest Harry, syn sławnych czarodziejów - Potterów. Od urodzenia był naznaczony piętnem, w postaci blizny na czole, która powstała w niebezpiecznych okolicznościach. Akcja powieści toczy się w Londynie końca XX wieku oraz w szkole dla czarodziejów w Hogwarcie. Jestem naprawdę bardzo ale to bardzo zła na siebie, że nie przeczytałam tego CUDA wcześniej. Myślałam, że to po prostu przereklamowana książka i tyle, ale byłam w błędzie.
Akcja szybko posuwa się do przodu, książka jest lekka i w niezwykły sposób opowiada o rzeczach magicznych. Zaskakuje i bawi, co wyjaśnia dlaczego mugole* ją tak pokochali.
Jeżeli chcesz się poczuć jak uczeń Hogwartu lub chcesz dowiedzieć się kim jest Puszek, to bez wahania sięgnij po tą Książkę przez duże K.
*Mugole- istoty niemagiczne

2 komentarze:

  1. NIE NAWIDZĘ J.K.ROWLING

    OdpowiedzUsuń
  2. Drobna poprawka: HogwarT a nie HogwarD i siedmiotomowego a nie sześciotomowego. Reszta bez zarzutów :)

    OdpowiedzUsuń