czwartek, 28 marca 2013

Lato w Savannah

Fenomenalny debiut literacki Beth Hoffman. Lato w Savannah od razu trafiło na listę bestsellerów "New York Timesa", a prawa do przekładu sprzedano do kilkunastu krajów. Powieść zachwyca lekko szalonym humorem i ciepłem. To książka pełna kobiecej mądrości, dzięki której poznajemy niewzruszoną siłę przyjaźni.

Opis:

Dwunastoletnia CeeCee Honeycutt przez lata opiekowała się chorą psychicznie matką, Camille, która paradując w diademie, z rozmazaną na twarzy szminką, stała się pośmiewiskiem całego miasteczka. Kiedy matka dziewczynki umiera, na ratunek spieszy jej ciotka Tootie. Swoim starym kabrioletem zabiera CeeCee do pachnącego, pełnego dobrobytu świata Savannah, w którym niemal wyłącznie rządzą kobiety. Dzięki ekscentrycznej krewnej, jej dobrodusznej czarnej gospodyni oraz całemu zastępowi przyjaciółek, które otaczają CeeCee ciepłem i miłością, dziewczynka zostawia za sobą trudną przeszłość. Lato w Savannah na zawsze odmieni życie CeeCee.
źródło opisu: http://publicat.pl/

A teraz o tym jakie ta książka wywarła na mnie wrażenie: jest rewelacyjna. Zawiera mądrość połączoną z ciepłem domu.  Pochłania nas w własny świat, podaję gorącą herbatę i zaczyna opisywać z początku smutne życie  CeeCee.
Opisuje wielką przyjaźń i ulgę, spokój jaki dziewczynka otrzymała na końcu swej kamienistej drogi. Najlepsza książka jaką kiedykolwiek czytałam.

Paulina

1 komentarz: