czwartek, 30 maja 2013

HIGH FIVE! #1

'Top 5'  Moich ulubionych książek/cyklów fantastycznych (kolejność jest przypadkowa)


1. Joseph Delaney - Zemsta Czarownicy
Jest to pierwsza część serii 'Kroniki Wardstone'. Opowiada ona o przygodach Thomasa Warda - jest on siódmym synem siódmego syna. Jego ojciec oddaje go terminu u stracharza. Praca jest ciężka, lecz Tom musi nauczyć się przepędzać duchy, więzić boginy i czarownice. Pewnego dnia niechcący uwalnia Mateczkę Malkin, w Hrabstwie zaczyna się koszmar. Dla niektórych książka jest sympatyczna, a dla niektórych przerażająca i bardzo dobrze się ją czyta.

2. J. K. Rowling - Harry Potter
 Wszystkim BARDZO dobrze znana i fenomenalna seria o Harrym Potterze - młodym czarodzieju, wychowywanym przez ciotkę i wuja, którzy traktują go jak piąte koło u wozu. Jego pamiątką z przeszłości jest zagadkowa blizna na czole. Jego życiu towarzyszą niesamowite zjawiska, których nie jest świadom. Wszystko jednak wyjaśnia się w jedenaste urodziny chłopca. Akcja szybko się posuwa, książka jest lekka i w niezwykły sposób opowiada o rzeczach magicznych.3. P.C. + Kristin Cast - Naznaczona
"Naznaczona" jest to typowa literatura popularna dla nastolatek. Poleciła mi ją koleżanka, książkę 'wchłonęłam' w pierwszym dniu czekając na kolejny tom. Bardzo polubiłam to serię, lecz po kilku częściach akcja zaczęła się powtarzać i stała się nudna. Szkoła wampirów to ciekawy pomysł ma książkę, lecz seria utrzymana jest w stylu "Sagi Zmierzch". Muszę przyznać, że czyta się ją bardzo szybko. 
4. Eoin Colfer - Nadnaturalista 
Jedna z najlepszych książek tego autora. Nie wiele osób ma pojęcie jak będzie wyglądać świat w trzecim tysiącleciu. Kosmo Górka jest czternastoletnim chłopcem, który marzy o ucieczce z zakładu dla chłopców. Dyrekcja zakładu zmusza ich do udziału w eksperymentach medycznych. Gdy życie Kosmo jest w niebezpieczeństwie do akcji wkraczają nadnaturaliści. Książka watra przeczytania, trzymająca w napięciu.

5. Eoin Colfer - Lista Życzeń
Meg Finn po śmierci matki jest pozostawiona na pastwę brutalnego ojca, zostaje zmuszona do udziału we włamaniu. Kończy się to katastrofą - Meg oraz jej kolega giną. W tej chwili zaczyna się walka nieba i piekła o duszę dziewczyny. Jej zmagania z zastępami szatana są opisane w zabawny sposób. Akcja toczy się wartko, a zakończenie zaskakuje. Książka napisana żywym i barwnym językiem, opowieść o życiu i śmierci niesie całkiem poważne przesłanie. Eoin Colfer w ciekawy sposób opisuje życie po śmierci, pozwala się pośmiać i jednocześnie wzruszyć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz