niedziela, 19 maja 2013

"Nie umrze z miłości nawet gdyby chciał..."

Nie umrze z miłości nawet gdyby chciał. Tak, to właśnie mowa o książce "Wiecznie Żywy" autorstwa Isaac'a Marion'a. 
Wydawać by się mogło, że w świecie w którym umarli powstają z grobów, a słowa "życie" i "śmierć" tracą swoje znaczenie, nie ma miejsca na miłość. Nic bardziej mylnego! 

Tajemniczy R. nie pamięta swojej przeszłości, jest martwym zombie. Jako zombie działa instynktownie, jego główną potrzebą do zaspokojenia jest głód. Pewnego dnia córka wojskowego Julie odpowiedzialna za eksterminację* nieumarłych spotyka niezwykle przystojnego R. Między obojgiem od razu zaczyna iskrzyć. Nie ma tu znaczenia, że serce chłopaka nie bije, w jego wnętrzu na nowo zaczyna rozkwitać życie. Ich miłość jest z jednej strony skazana na niepowodzenie, ale z drugiej strony daje szansę, na zbudowanie mostu między życiem i śmiercią. Dzięki nim może zakończyć się konflikt między ludźmi i martwymi. 

Na podstawie tej wspaniałej książki powstał także film, którego kadry możecie zobaczyć poniżej:
 

Moim zdaniem jest to książka przeznaczona głównie dla nastolatek w wieku 12-14 lat. Pomimo, że nie za bardzo przepadam za książkami z zombie, ta trafiła w mój gust. Autor wykonał swoje zadanie bardzo dobrze. Serdecznie polecam tą książkę osobą, które lubią humor pomieszany z odrobinką dreszczyku. Wszystkim osobą życzę nieprzespanych nocy z tą książką.

/kasiekkk

*eksterminacja - wyniszczenie luba masowa zagłada określonych grup ludności, unicestwienie, eliminacja.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz