niedziela, 11 września 2016

Książka Racheli

Znalezione obrazy dla zapytania książka racheli

Wydawnictwo media rodzina z serii Gorzka Czekolada (inna książka z serii: LINK) wydało powieść "Książka Racheli" autorstwa Sissel Vaeroyvik. Akcja rozgrywa się w XIX i XX wieku. Po śmiertelnym wypadku samochodowym rodziców Ella wraca z USA do Norwegii, to rodzinnego Bergen. Ma zająć się pogrzebem i sprawami formalnymi. Spotyka się z rodziną, którą nie widziała od wielu lat. Cześć domu rodziców wynajmuje starsza pani - Rachela. Rachela opowiada Elii historię swojego życia, która zaczyna się od wysłania jej wraz z bratem z Bratysławy do Norwegii. Uciekają przed nazistami, a ich narodowość jest żydowska.

Rachela jest silną osobą, która przez całe życie szukała tożsamości. Opowieść o jej dorastaniu, szukaniu szczęścia jest fascynująca i wciąga. Jej trudna przeszłość, mimo tego, że nigdy nie trafiła do obozu koncentracyjnego, wzrusza do łez. "Książka Racheli" to powieść o tym, jak stale się podnosić, nawet po najgorszym niepowodzeniu.

Zbliża się jesień, a my mamy coraz większą ochotę na powieści obyczajowe, tzw. "do kominka". Myślę, że "Książka Racheli" będzie strzałem w dziesiątkę.

Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz