sobota, 10 grudnia 2016

Harry Potter i Komnata Tajemnic


Harrego Pottera kojarzy każdy, nawet jeżeli książkę w ręce trzymał bardzo dawno temu. Nie jest to literatura wysoka, ale J.K. Rowling niezmiernie przyczyniła się do wzrostu czytelnictwa zwłaszcza u dzieci. Trzeba Jej przyznać, że umie wykreować magiczny świat i przenieść tam umysł młodego czytelnika.

Za rok będziemy świętować dwudziestolecie wydania pierwszej części (Harry Potter i Kamień Filozoficzny) - kto by się spodziewał, że ta powieść ma aż tyle lat. W Polsce wydano ją z prawie rocznym opóźnieniem 2000 roku. Seria dla autorki okazała się żyłą złota, a książki są kupowane do dziś i nawet należą do kanonu lektur. Zatem wstydem możemy nazwać nie przeczytanie choć żadnej części. Pamiętajcie - film to nie to samo!


Nie obawiajcie się, że książki wydanej 20 lat temu będziecie musieli długo szukać, a wydanie będzie nieaktualne. Wydawnictwo Media Rodzina kolejny raz wydaję Harrego Pottera, tym razem w wersji z ilustracjami Jima Kay'a. Książka ta w twardej oprawce, z zapierającymi dech malunkami to istne małe dzieło sztuki. Święta już tuż, tuż, więc może to dobry pomysł na prezent dla naszego malucha (nawet tego co bardziej ceni sobie świat wirtualny). Nic innego mi nie pozostaje jak polecić wam to wydanie Harrego Pottera i Komnaty Tajemnic.


Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz